Kanchanaburi przyciąga turystów, którzy chcą zobaczyć Wodospady Erawan, Most na rzece Kwai oraz Kolej Śmierci. I jest to zupełnie zrozumiałe, kiedy jest się ograniczonym czasowo. Sama prowincja jest natomiast przebogata w atrakcje, o czym możesz się przekonać zaglądając do zakładki Kanchanaburi, gdzie jest opisana zaledwie część z nich.
Do Kanchanaburi zazwyczaj przyjeżdża się na wycieczkę jednodniową z Bangkoku. Czasami odwiedzający zostają tutaj na noc. Rzadkością są turyści, którzy zostają w Kanchanaburi kilka dni. A szkoda, bo miasteczko ma niezwykły klimat, jest urzekające. Mnie osobiście zachwyca. Powodem jest głównie jego położenie, bardzo lokalna atmosfera, bliskość natury, niezliczone atrakcje, wspaniałe świątynie i przepyszne jedzenie. Wyliczać mogłabym bez końca, bo lista jest bardzo długa.
Jeśli miałabym wybrać dwie najpiękniejsze świątynie w Kanchanaburi byłyby to Wat Tham Sua i Wat Ban Tham. Zwiedziłam już większość świątyń w Kanchanaburi i te wciąż uznaję za MUST SEE. Wat Tham Sua pierwszy raz odwiedziłam w 2018 roku. Od tamtej pory wielokrotnie tutaj przyjeżdżałam. Za każdym razem miejsce zachwyca mnie tak samo.
Tutaj znajdziesz wpis opatrzony pięknymi zdjęciami Wat Tham Sua sprzed czterech lat:
WAT THAM SUA – W JASKINI TYGRYSA
KANCHANABURI – KLEJNOT TAJLANDII Kanchanaburi przyciąga turystów zazwyczaj z dwóch powodów: Most na rzece Kwai oraz Kolej Śmierci. Niektórzy odwiedzą prowincję, by spełnić swoje podróżnicze marzenie: odwiedzą Elephant Haven
Wat Tham Sua widziana z daleka wyrasta na wzgórzu ponad bujnymi, intensywnie zielonymi o tej porze roku, polami ryżowymi. W okolicach grudnia natomiast pola ryżowe mienią się złocistą żółcią. W skład kompleksu wchodzi wiele świątyń i kapliczek, imponująca pagoda Ketkaew Prasat Chedi oraz biało-czerwono-niebieska Wat Tham Khao Noi (chińska świątynia). Widoki są spektakularne.
Do kompleksu prowadzi 158 schodów, a ich poręcze wiją się jak ciało węża Naga. Owe nawiązanie można dostrzec w wielu świątyniach Kanchanaburi. Według wierzeń, Naga zamieszkuje te tereny, pobliskie wody i jaskinie. Ci, którzy preferują wygodę, mogą wjechać na wzgórze kolejką linową.
Główną atrakcją kompleksu jest, oprócz wielkiego posągu Buddy, dziewięciopiętrowa pagoda Ketkaew Prasat Chedi. Spiralne schody prowadzą na najwyższy poziom, na którym znajdują się relikwie Buddy. Niższe partie zdobią malowidła ścienne opisujące historię kraju i walki prowadzone z Birmańczykami. Na jednym z pięter zobaczymy podobizny wszystkich królów Tajlandii, na innych – statuetki Buddy przyjmujące różne pozy, wykonujące symboliczne ruchy dłoni.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Kompleks otwarty jest do godziny 16:00. Dobrze o tym pamiętać, planując przyjazd do świątyni. Po godzinie 16:00 można wprawdzie spacerować po terenie kompleksu, ale wejście do pagody Ketkaew Prasat Chedi będzie o tej porze zamknięte.
Wstęp na teren świątyni jest bezpłatny.
Kolejka linowa: 10baht płacą Tajowie, 20baht – obcokrajowcy.